Лісовий не підписував меморандум з фондом, який займається правами ЛГБТ – у МОН спростували фейк

У соцмережах поширилась інформація, що міністр освіти і науки України Оксен Лісовий підписав меморандум з міжнародним фондом The Arcus Foundation, який займається боротьбою за “соціальну справедливість” та права ЛГБТ.

У псевдомеморандумі йшлося про впровадження гендерно чутливих методів навчання в освітній процес з метою створення “гендерно чутливого навчального простору без гендерних стереотипів і дискримінацій”.

“Новина” з’явилася у Telegram-каналі Mediakiller без посилання на достовірне джерело. Її поширили на інших ресурсах, зокрема, на каналі студента КНУ імені Тараса Шевченка “Червоний губер”.

У фейковому документі прописано, що “експерти” The Arcus Foundation будуть залучатися до навчання українських педагогів, а МОН нібито зобовʼязується забезпечити перші класи українських шкіл відповідною літературою та впроваджувати модулі з “гендерно-чутливого навчання”.

Обережно: ФЕЙК!

У Міністерстві освіти і науки офіційно спростували інформацію про меморандум з The Arcus Foundation та наголосили, що це фейк.

“Інформація про Меморандум про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та The Arcus Foundation у Міністерстві освіти і науки відсутня. Департамент забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій Міністерства освіти і науки України не реєстрував такий меморандум.

Про усі співпраці міністерства ми повідомляємо на офіційному сайті та на наших сторінках в соцмережах”, – відповіли у міністерстві.

Насправді МОН не підписувало меморандум з The Arcus Foundation

Аби не поширювати фейки, МОН радить українцям звертатися до першоджерел і перевіряти їхню надійність.

“Розвиваймо інформаційну гігієну разом. Кожна наша реакція у соцмережах – внесок у формування реальності”, – закликає МОН.

Нагадаємо, The Arcus Foundation – це приватний американський фонд, засновником якого є мільярдер і філантроп Джон Страйкер.

Організація має на меті “забезпечити процвітання ЛГБТК-спільноти” у світі, де “соціальна та екологічна справедливість є реальністю”.

Також організація заснувала програму “Людиноподібні мавпи і Гіббони”, в рамках якої вони опікуються приматами у неволі у США та 18 країнах Африки та Азії.

Судячи з інформації на сайті The Arcus Foundation, фонд видає гранти сотням організацій, які просувають “соціальну справедливість”, борються за права ЛГБТ, опікуються довкіллям та, зокрема, збереженням приматів.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією