Круглий стіл щодо запобігання в медіа дискримінації осіб за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності

Вчора Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення, яка згідно закону «Про медіа» стала національним медіарегулятором, провела круглий стіл щодо запобігання в медіа проявів мови ворожнечі та дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності, сповіщує у соцмережах Правозахисний ЛГБТ Центр “Наш світ”.

У ньому взяли участь представники державної влади, неурядових і міжнародних організацій, зокрема експерт з адвокації Центру «Наш світ» Андрій Кравчук. За його оцінкою, за останні роки ситуація щодо висвітлення в українських медіа ЛГБТК тематики дуже суттєво покращилася, і сьогодні її можна охарактеризувати як, здебільшого, позитивну.
Найбільш проблемним у цій сфері залишається питання ставлення до ЛГБТК людей з боку українських церков — хоча тепер і в релігійних медіа можна зустріти цілком

неупереджені, толерантні, фахові публікації на такі теми, все ж таки в них переважає атмосфера відвертої ворожості та упередженості, яка вповні відображає ставлення українських церков до своїх ЛГБТК співгромадян і вірян. Характерно, що українські церкви дуже активно протестували проти ухвалення згаданого закону «Про медіа» під приводом того, що він заборонить їм вільно сповідувати свої гомо/трансфобні переконання.

Голова Нацради Ольга Герасим’юк запевнила присутніх у тому, що на свободи віросповідання та слова ніхто не зазіхає. Тепер український медіапростір регулюватиметься у відповідності до законодавства Європейського Союзу . Забороненими є лише висловлювання, які розпалюють ненависть, ворожнечу, жорстокість та закликають до дискримінації за будь-якою ознакою — не тільки СОҐІ, але, зокрема, й релігійних переконань. Українське суспільство, а надто в умовах війни проти спільного смертельного ворога, потребує максимального єднання та солідарності, а не розбрату та ворожнечі.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією