Конференція Транс* компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс* людям у Одесі

16 листопада 2023 року у м. Одесі було проведено конференцію на тему «Транс* компетентна медична допомога: існуючі та інноваційні підходи у наданні послуг транс* людям». Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує ГО Когорта.


Мета заходу – адвокація створення транс*інклюзивного середовища шляхом просвіти та усунення бар’єрів доступу до послуг в сфері охорони здоров’я, налагодження діалогу «пацієнт-лікар». Наша організація зацікавлена також у наданні інформації. Це допоможе спеціалист(кам)ам зрозуміти специфіку роботи.

Хочемо зазначити, що наразі транс*спільнота отримала шанс позбутись «тавра»: у МКХ-11 трансгендерність використовується для опису людей, чия гендерна ідентичність відрізняється від статі, зафіксованої при народженні. У МКХ-10 трансгендерність розглядалася як розлад гендерної ідентичності.

Ми особливо вдячні Одеському національному медичному університету за співпрацю в організації події. Зокрема участь у проведенні форуму взяв Костянтин Талалаєв – проректор ОНМедУ з науково – педагогічної роботи.

«Це, мабуть, перший захід, коли є така мотивація, – каже Костянтин Олександрович, – я особисто думаю, що транс*тема повинна бути депатологізована, це не хвороба».
До події також долучились правозахисни(ці)ки, представни(ки)ці спільноти, лікарі.

Зокрема на зустріч завітала Тетяна Слабчук, керівниця проєкту МГО МГР «Партнер»:

«Дуже дякую! Я розумію, що налагоджена співпраця з медичним університетом. Наразі саме ці питання на часі!»

Сподіваємось, усі ми не просто отримали задоволення від спілкування, а зробили важливий крок до медичної адвокації нашої спільноти в Україні.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією