«Коли ти вже визначишся?»

Ми звикли думати, що ЛГБТ це про прийняття усіх, незалежно від сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Проте не все так «райдужно» навіть всередині спільноти.

Бісексуальним людям доводиться стикатися з подвійною дискримінацією: запереченням їхньої орієнтації як гетеросексуалами та гетеросексуалками, так і квір-людьми!

Чому? Бо навіть всередині спільноти існує багато стереотипів щодо сексуальності. Найголовніший з них: справжній сексуальний потяг можливий лише до однієї статі, а бісексуальність – щось тимчасове й несправжнє. Начебто бісексуали та бісексуалки просто ще не визначилися або експериментують. Подекуди геї та лесбійки переконують бісексуальних людей «перестати заперечувати свою реальну орієнтацію і нарешті обрати команду». Або вважають їх ненадійними партнерами чи партнерками для стосунків, які просто «граються у квірність» і повернуться до гетеросексуальності в будь-який момент.

Насправді в тому, щоб шукати себе, немає нічого поганого, це етап, який багато хто проходить. От тільки бісексуали вже визначилися! І заперечувати їхню справжню орієнтацію і навішувати ярлики – це біфобія!

Іншим небезпечним стереотипом є те, що бісексуальність – це начебто наслідок розпусти і неперебірливості у партнерах чи партнерках. Це не більше, ніж міф: бісексуали та бісексуалки, як і всі інші люди, можуть мати абсолютно різне сексуальне життя. Наша сексуальна поведінка визначається нашими особистими уподобаннями, а не орієнтацією. Найбільш радикальною формою цього міфу є переконаність, що бісексуалів та бісексуалок начебто цікавить виключно секс.

Внаслідок цього, багато бісексуалів і бісексуалок відчувають себе виключеними з ЛГБТ-спільноти. Через поширені стереотипи, деякі бісексуальні люди бояться відкриватися навіть своїм партнерам і партнеркам.

Сьогодні починається Тиждень обізнаності про бісексуальність, покликаний висвітлити проблеми, з якими стикаються бісексуали та бісексуалки, завадити дискримінації, і, в тому числі, спростувати міфи та стереотипи про них.

Шануймо різноманіття!

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією