Как прошел ХарьковАвтоПрайд. Фоторепортаж

Более 20 автомобилей проехали колонной по проспекту Гагарина г. Харькова, чтобы привлечь внимание к проблеме ограничения прав людей из разных социальных групп, в том числе и ЛГБТ+ сообщества.

Анна Шарыгина, одна из организаторок Прайда, вице-президентка ОО «ХЖО Сфера» рассказывает, что из-за карантина пришлось искать альтернативу привычному формату Марша равенства, а из-за угроз со стороны радикалов — всего за час сообщать участникам маршрут и время АвтоПрайда.

«Але нам вдалося бути помітними в місті і дати людям відсвяткувати Прайд, адже це не лише боротьба, а й свято власної видимості, важливості, гордості. Дуже круто було їхати в кабінках канатної дороги з веселковими прапорами, над парками, за які ми всі так чи інакше боремося; проїхатися колоною автомібілів центральною магістраллю міста; спостерігати політ величезного райдужного прапора над житловими масивами міста і майоріння прапора з мосту на Стрілці. Здається, нам вдалося трохи розмалювати місто в веселку», –отметила Анна.

Для безопасности в колонне АвтоПрайда ехали шесть автомобилей патрульной полиции, еще 300 правоохранителей патрулировали в городе.

«Для нас було важливо, щоб цього року Марш ХарківПрайд пройшов максимально безпечно, адже за напади на учасників та учасниць Прайду в минулому році досі ніхто не покараний. Разом з тим, ми просто не мали права відмовлятися від проведення Маршу — адже він забезпечує пряму видимість людей з ЛГБТ+ спільноти у місті. Харків’яни бачать, що ми є — і стають більш відкритими до нас і менш толерантними до насильства спрямованого проти нас», — отметила Вера Черныгина, президентка ГО «ХЖО Сфера».

Юлия Куклина, Елена Лептуга

Фото: Игорь Лептуга

Источник

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією