Гуманітарна підтримка ЛГБТ-людей Харкова

Василь Маліков про роботу ГО “Спектр Харків” стосовно підтримці ЛГБТ-ком’юніті Харкова.

Гуманітарна підтримка ЛГБТ-людей Харкова – саме під такою назвою ГО “Спектр Харків” Spectrum Kharkiv подала заявку на програму малих грантів KyivPride за підтримки міжнародного руху AllOut у вересні 2022 року.

Пам’ятаю, як ми гуртом з членами нашої організації обговорювали, на що має спрямована допомога нашим спільнотам, і погодилися, що це мають бути продукти харчування й предмети гігієни. А згодом цілий вечір онлайн з Paul Schwab ретельно прописували бюджет заявки на 100 продуктових і 100 гігієнічних наборів: обирали товари для переліку наборів, перевіряли ціни, підбивали суму.

На початок осені ми мали переважно досвід закупівлі, формування і надання саме наборів у пакунках, робили це на кошти, які надсилали приватні особи та окремі громадські організації. Та вже тоді наші волонтер(к)и ледь не щотижня допомогали із закупівлями, бо такі набори досить швидко розходилися і були дуже затребувані. Це надавало і цінний досвід безпосередньо причетності до допомоги іншим, але фізично виснажувало та забирало час. І в процесі узгодження бюджету та підписання ми запропонували замінити готові набори на сертифікати такої ж суми. Це, по-перше, робило допомогу більш гнучкою, адже людина може самостійно обирати за своїми потребами, а не отримувати готовий набір, а по-друге, полегшувало працю волонтерів і членів організації, адже тепер ми могли зосередитися на поширенні інформації про цю та іншу допомогу. І якщо спочатку ми переважно спиралися на Гугл форму, яку заповнили понад 60 людей, то в подальшому волонтерами у залученні ЛГБТ-людей до отримання гуманітарної допомоги стали і самі отримувачі, поширюючи інформацію у своєму колі. Цей лайфхак 😉 використовуємо і надалі, тому що таким чином допомога зосереджується саме на місцевих ЛГБТІ-спільнотах (колеги з інших організацій спільнот розуміють, наскільки складно буває досягти максимального отримання допомоги саме цільовою аудиторією). Ще одним вимушеним лайфхаком залишається анонімність і конфіденційність наданої допомоги в умовах військової агресії рф. Адже ЛГБТІ-спільнота продовжує залишатися особливо вразливою соціальною групою за цих обставин.

Дякую ГО “КиївПрайд” за постійний зв’язок, готовність іти на зустріч, гнучкість, обмін досвідом і підтримку.

Безмірно вдячний і Alliance.Global за співпрацю в межах Національний ЛГБТІ-консорціум і підтримку нашої молодої регіональної ЛГБТ організації “Спектр Харків” насамперед можливістю проводити наші заходи для спільноти і надавати допомогу на базі офісу Alliance.Global Kharkiv де маю щастя працювати вже четвертий рік. Зі свого боку, наші волонтери мають можливість і активно залучають до послуг доконтактної профілактики ВІЛ #PrEP, лідером якої в місцевому і національному вимірі для спільноти геїв і бісексуальних чоловіків є ГО “Альянс.Глобал”.

Насправді запитів на різноманітну допомогу в місцевої спільноти прифронтового міста (яка включає нині і внутрішньо переміщених осіб, які проживають наразі у Харкові та області) значно більше, але ці запити знаходять належну відповідь завдяки підтримці інших донорів і партнерів нашої регіональної організації та діяльності низки національних ЛГБТІ-організацій. Тому соціально-гуманітарна робота на користь наших спільнот триває і надалі.

Василь Маліков

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією