Громадські організації “Точка опори ЮА” та “Військові ЛГБТ” розпочали кампанію на підтримку запровадження в Україні реєстрованих партнерств

В рамках кампанії створено анімаційний ролик, що нагадує про обмеження прав та можливостей, з якими зіштовхуються не одружені пари, зокрема одностатеві. Проблема стає набагато гострішою, коли один чи обидва з партнерів/ок знаходяться на фронті, щоденно ризикуючи здоров’ям та життям заради нашої спільної свободи.

Одностатеві пари зараз не мають права на спільну власність, успадкування майна партнера чи партнерки за законом, права виступати довіреною особою у разі його/її недієздатності за станом здоров’я та права не свідчити одне проти одного.

“Хлопці та дівчата з ЛГБТ+ спільноти служать на фронті ще з 2015-2016 років. І з 24 лютого минулого року вони знову взяли в свої руки зброю і пішли захищати нас з вами та нашу землю. Інколи ціною життя. Але що змінилось для них за ці 7-8 років? Нічого. Так само, як і тоді, коли гине військовий чи військова, його партнер чи її партнерка перед обличчям українського закону ніхто для них. Я чую аргументи, що цивільні партнерства зараз не на часі. У відповідь я питаю: а коли це буде вчасно?

Коли на часі мати рівні права, просто такі ж звичайні права, як у всіх? Коли війна скінчиться? Так от, на жаль, до того моменту, коли вона скінчиться, дехто з цих людей просто не доживе, а буде вбитий армією ворога. Те, що у людей буде можливість вступити в офіційний зареєстрований союз з коханими, ніяк не вплине на інше населення України. Від цього ні в кого іншого не стане менше прав. Мати можливість вступити з зареєстровані партнерства – це справедливо, це просто нормальне ставлення – це людські цінності, проти яких активно бореться наш ворог. Але які маємо підтримувати ми”, – Таня Касьян, виконавча директорка ГО “Точка опори ЮА”.

Реєстровані партнерства дозволені у 28 країнах світу. Прочитати більше та підтримати запровадження реєстрованих партнерств в Україні можна  на спеціальному сайті, створеному “Точкою опори”: https://www.rivniprava.com/

Ролик кампанії підготовлено Громадськими організаціями «Точка опори ЮА» та «Військові ЛГБТ»  за підтримки Міністерства Закордонних справ Королівства Нідерланди, Представництво “Фонду Фрідріха Науманна за Свободу” в Україні та Білорусі, Міжнародного фонду «Відродження», OutRight International, The Black Sea Trust.

Зміст відео є відповідальністю ГО «Точка опори ЮА» і не обов’язково відображає вище зазначених фондів та інституцій.

Ролик розроблено у партнерстві з креативною командою Starlight Media:

Ідея і сценарій – Лідія Паньків, Руслана Кучинська, Наталія Проценко

Саунддизайн – Владислав Музиченко

Монтаж – Анатолій Дьяконов

Анімація – Марія Федюк

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією