ГО «ПРОЖЕКТОР» і БО «Інша» підбивають підсумки роботи по Херсонщині з документування воєнних злочинів проти ЛҐБТ+

Команда громадської організації «ПРОЖЕКТОР» та благодійної організації «Інша» підбивають підсумки піврічної роботи з документування воєнних злочинів проти ЛҐБТ+, яка проводилась на деокупованій території Херсонської області.

Так, починаючи з березня поточного року спеціалісти зібрали чималий об’єм інформації про представників ЛҐБТК+спільноти та активістів правозахисного руху, які перебували в російській окупації та зазнали порушення прав та постраждали від ґендерно-зумовлених та воєнних злочинів. На жаль, майже 40% осіб із зібраного переліку контактів виявились поза зоною досяжності, а їхнє місце перебування досі не встановлено.

Незважаючи на це, понад півсотні осіб надали були опитані юридичною командою ГО «ПРОЖЕКТОР», за результатами чого запротокольовано 18 свідчень постраждалих та свідків злочинів, які будуть передані до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду. Також за цими заявами відкрито два кримінальні провадження, за одним з яких вже передано обвинувальний акт до суду.

«Це була кропітка робота команди, адже багато показів перевірялися, збиралися докази відповідно до протоколу Берклі та внутрішніх регламентів. Головна мета – зібрати та зафіксувати докази – досягнута, а потерпіла сторона отримала захист», – додає керівник проєкту, адвокат Віталій Матвєєв.

Зауважимо, що повний звіт готується до оприлюднення.

Документування воєнних злочинів проти ЛҐБТ+ на Херсонщині здійснюється ГО «ПРОЖЕКТОР» спільно з БО «Інша» за підтримки американської правозахисної організації OutRight International.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією