Черга – за Верховною Радою: про перспективи узаконення одностатевих партнерств

Перемозі гей-пари Андрія Маймулахіна і Андрія Марківа у справі проти України в Європейському суді з прав людини була присвячена пресконференція «Одностатеві партнерства. Що означає рішення Європейського суду для України?», що відбулась в Українському кризовому медіа-центрі.

1 червня цей суд визнав порушення державою права одностатевої пари на узаконення стосунків. На думку керівника Центру стратегічних справ УГСПЛ Михайла Тарахкало, це дуже важливе юридичне рішення, що дає поштовх для розвитку нашого суспільства.

Європейський суд досить детально розібрав національну правову систему, і вказав, що якщо в різностатевих пар в Україні є дві форми узаконення стосунків – класичний шлюб та певна форма цивільного шлюбу, то в одностатевих пар жодна з цих форм не є доступною. Це, на думку Європейського суду, не може вважатись нормальним.

«Самих по собі аргументів про те, що в нашій усталеній консервативній практиці шлюб – це союз між чоловіком і жінкою, не достатньо для того, щоб не легалізовувати одностатеві партнерства. Через це люди дуже страждають у сфері цивільних відносин, уражені в правах і не можуть користуватись певними базовими речами», – зазначив правозахисник

Перемогою для всієї української ЛГБТ-спільноти назвав рішення Європейського суду з прав людини експерт з адвокації Правозахисного ЛГБТ Центру “Наш світ” Андрій Кравчук.

«Не треба думати, що це якісь люди, які живуть окремо, – підкреслив він. – Це наші з вами люди – ваші родичі, знайомі. У кожного українця є ЛГБТ люди, з якими стикається, навіть якщо про це не знає. Вони воліють це не розголошувати, бо наше суспільство все ще досить гомофовне», – визнав Андрій Кравчук.

Він впевнений в тому, що це крок до наближення України до сучасного вільного світу, і треба вже починати жити за цими стандартами.

«Я живу зі своїм чоловіком у любові і злагоді 25 років. Думаю, це досить великий термін і значно більший за шлюбний стаж багатьох гетеросексуальних українців. Ми пережили за ці роки і радощі і лиха. Разом втратили свій дім у Луганську і знайшли новий у Києві. Наші родичі і батьки зрештою нас прийняли. Так само нас мають прийняти держава і народ», – заявив експерт з адвокації Правозахисного ЛГБТ Центру “Наш світ”.

Для народної депутатки Інна Совсун ця новина стала сильним аргументом в тяжких і тривалих дискусіях з колегами по парламенту. «Їм тепер буде значно складніше пояснювати, чому не готові приймати законопроект про цивільні партнерства», – відмітила авторка цієї законодавчої ініціативи.

Ще одна користь від цього судового рішення – це його місце в контексті поступу у напрямку Європи та визнання прав ЛГБТ і сприяння розумінню суспільством. Зі слів Інни Совсун, чим більше людей підтримають таку норму, тим більше шансів на те, що зрештою Верховна рада ризикне її прийняти.

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією