27-28 вересня в Києві відбувся VI Форум Національна платформа ключових спільнот (НПКС)

Учасники та учасниці Платформи дійшли згоди, що вона безперечно потрібна як національний комунікаційний майданчик для обміну досвідом, інформацією та вироблення спільних рішень в напрямку посилення адвокаційної спроможності ключових спільнот як на національному, так і на регіональному рівні.

Як звичайно, під час заходу точилося багато дискусій, обговорень та відбувалося неформальне спілкування між учасниками.

Основні тематики, які були предметом обговорень:

  • Лідерами спільнот людей, які живуть з наркозалежністю, ЛГБТІК+, секс-працівників та колишніх ув’язнених були презентовані досягнення та виклики спільнот (2021-2023).
  • Були затверджені деякі зміни до Положення про НПКС та Етичний кодекс.
  • Були затверджені нові тимчасові члени та членкині Керівного комітету Платформи до часу замість тих, що вибули, коли мають до того моменту, коли мають відбутися планові вибори до КК.
  • Були озвучені пріоритети для фінансування для ключових та пацієнтських спільнот відповіді на епідемію ВІЛ/ТБ на 2024-26 роки.
  • Була проведена робота в групах щодо збору та оновлення стратегічних потреб спільнот в рамках оновлення діючого Стратегічного плану Платформи.
  • Була обговорена підтримка представників ключових спільнот в регіональних радах з подолання епідемій ТБ, ВІЛ та наркозалежності, та моніторинг послуг силами спільнот.
  • Були зроблені презентації щодо оновлення законодавчих ініціатив для спільнот та адвокаційні кроки силами спільнот (ЛЖВ, ЛГБТІК+ спільноти).
  • Обговорили онлайн-інструменти щодо фіксації порушень прав спільнот: Data Check, Free life (Параюридичний Хаб Alliance.Global, FREE ZONE).
  • Домовились про подальший зворотний зв’язок та комунікацію.

Захід відбувся за підтримки проєкту проєкту #USAID “Інновації для подолання епідемії ВІЛ”, що виконується міжнародною організацією #Pact в партнерстві з #FHI360 та AFEW-Ukraine

Солідарно з Національний ЛГБТІ-консорціум, Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю, Легалайф-Україна / Legalife-Ukraine, FREE ZONE, «100% життя» – Мережа ЛЖВ, Секретаріат Національної ради з питань протидії ТБ та ВІЛ/СНІДу

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією