+1 комітет Ради — ЗА цивільні партнерства

Позитивний висновок щодо законопроєкту надано Комітетом цифрової трансформації. Про це на своїй сторінці у Facebook сповіщує Святослав Шеремет.

+1 комітет Ради — ЗА цивільні партнерства. Поки місцеві ради силяться приймати проштамповані під копірку звернення проти визнання Україною цивільних партнерств, у парламенті триває спокійна та планомірна робота з опрацювання законопроєкту #9103.

Позитивний висновок щодо законопроєкту надано Комітет цифрової трансформації. Позитивний — але з зауваженнями по суті. Розберімося:

ТЕЗА 1: Комітет не має жодних заперечень проти об’єктивної потреби в регуляції цивільних партнерств, це навіть не обговорюється. Обговорюється, власне, правовий зміст законопроєкту та деякі його вади, які можна усунути в межах парламентського розгляду.

ТЕЗА 2: Комітет пропонує «доповнити проект Закону положеннями щодо можливостей подачі заяви [про укладання партнерства], зокрема у електронній формі, у тому числі засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг», тобто через Дія.

ТЕЗА 3: Комітет пропонує «доповнити проект Закону положеннями щодо платності або безоплатності здійснення державної реєстрації реєстрованого партнерства». До речі, це спірне питання, чи має справлятися державою мито за послугу реєстрації цивільного партнерства. Як на мене, реєстрація цивільних партнерств — цілком в інтересах самої держави, тому державне мито я би за цю послугу не призначав. А от якщо послугу реєстрації надаватимуть приватні нотаріуси — то це цілком може бути платно.

ТЕЗА 4: оскільки згідно з законом «результати надання публічних (електронних публічних) послуг в електронній формі, розміщені в інформаційно-телекомунікаційних системах, прирівнюються до результатів, оформлених у паперовій формі», то комітет пропонує «передбачити також оформлення результату державної реєстрації реєстрованого партнерства в електронній формі». З точки зору зручності роботи з документами було би доцільно отримувати за фактом реєстрації партнерства і паперовий документ (у двох примірниках), і ідентичний документ в електронній формі, який був би доступний, скажімо, через ту ж Дію та який можна було би завантажити собі на електронний пристрій для офлайн-використання.

Комітет з питань цифрової трансформації в підсумку рекомендує «Комітету Верховної Ради України з питань правової політики врахувати [зазначені] зауваження та пропозиції під час підготовки до розгляду».

Як бачимо, черговий комітет Ради демонструє винятково конструктивне ставлення до майбутньої регуляції в Україні цивільних партнерств.

Дякуємо очільникові Комітету пану Михайлу Валерійовичу Крячку за конструктивне, схвальне та прогностичне ставлення до цієї давно очікуваної в суспільстві новації.
(Фото з засідання комітету обрано рандомно. Посилання на повний текст рішення – https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1777183.)

Джерело

Сподобалось? Знайди хвилинку, щоб підтримати нас на Patreon!
Become a patron at Patreon!
Поділись публікацією