Про це сповіщує Національний ЛГБТІ-консорціум.
17 травня в усьому світі відзначають Міжнародний день боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією. Цей день є нагодою нагадати про важливість рівноправ’я для ЛГБТІ-спільноти та оцінки ситуації з рівноправністю в різних країнах. Україна на шляху євроінтеграції підносить права людини у пріоритет внутрішньої політики. Права людини для ЛГБТІ — невідчужна складова прав людини як таких.
За словами Святослава Шеремета, експерта Національного ЛГБТІ-консорціуму, 2022 рік став роком змін у суспільному ставленні: більшість загального дорослого населення підтримують рівноправність ЛГБТІ. Ознаки сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності (СОҐІ) є сутнісними ознаками особистості та розглядаються в Україні як підстави захисту від дискримінації. Держава Україна послідовно запроваджує СОҐІ до законодавства.
Водночас гомофобія є питомою ознакою «руського міра». Представники російського режиму виправдовували напад на Україну уявним “захистом Донбасу від гей-парадів”. Боротьба з гомофобією є складовою протидії російській агресії. Розмаїття та свобода — наші цінності. Ми приймаємо чужу інакшість, навіть якщо нам особисто вона не подобається. Можна бути українцем, бути ЛГБТІ, бути військовим, бути патріотом — це органічно поєднувані речі.
Святослав Шеремет також зазначив, що Україна посіла 39-те місце в рейтингу рівноправності ЛГБТІ серед 49 країн європейського регіону (див.
Владні інституції працюють на засадах чутливості (сенситивності) до тематики ЛГБТІ, співпрацюють з ЛГБТІ-організаціями для зміцнення України, геополітичної перемоги над рашистськими наративами та впевненого руху до складу ЄС.
Ми закликаємо всіх українців показати свою солідарність з ЛГБТІ-спільнотою та долучитися до святкування Міжнародного дня боротьби з гомофобією, біфобією та трансфобією. Нехай цей день буде днем любові, миру та розуміння. Та найголовніше — перемоги над рашизмом і усім, що з ним пов’язано.