Суд Японії підтримав заборону одностатевих шлюбів

Окружний суд Осаки в понеділок відхилив колективний позов одразу трьох одностатевих пар, які стверджували, що існуюча в країні заборона на одностатеві шлюби є неконституційною, і домагалися рівних з гетеросексуальними парами прав на укладення офіційних шлюбних відносин.

“З погляду особистої гідності можна говорити про необхідність реалізації переваг офіційного визнання шлюбу одностатевих пар, – йдеться в ухвалі суду, – але й відмова від визнання таких спілок не можна вважати порушенням конституції”.

Відповідно до конституції Японії шлюб полягає лише за взаємною згодою обох статей, проте останніми роками місцева влада по всій країні почала визнавати одностатеві пари, хоча при цьому такі пари не отримують усіх прав, які належать тим, хто перебуває в законному шлюбі.

При цьому суд ухвалив, що якщо для гомосексуальних пар буде створено законодавчу базу, подібну за формою до шлюбу, то одностатеві партнери зможуть скористатися правовими перевагами, що належать усім парам, які перебувають у законному шлюбі.

Рішення суду Осаки стало ударом для ЛГБТ-спільноти Японії, яке сподівалося, що влада прислухається до рішення, прийнятого в березні 2021 року судом Саппоро, який ухвалив тоді, що відмова у укладенні шлюбу одностатевим парам є неконституційною.

“Ніщо не може замінити шлюб, тому я не відчуваю нічого, крім образи, – так відреагувала на ухвалу суду Мачі Саката, змушена одружуватися зі своєю американською партнеркою в Орегоні. – Вони немов кажуть: ми не можемо ставитися до вас так само, як до всіх інших, але це нормально, вірно?

Джерело

Поділись публікацією
Залишити коментарій