Звіт проєкту ГО “Інсайт” з протидії злочинам на ґрунті ненависті

В рамках проєкту ГО “Інсайт” з протидії злочинам на ґрунті ненависті, що реалізовувся за підтримки Ради Європи: посилення доступу до правосуддя для ЛГБТКІ+ людей в Україні, було отримано такі результати: «Інсайт» надав комплексну підтримку ЛГБТКІ+:

  • Надано 164 психологічних та 155 юридичних консультацій.
  • У зв’язку з початком повномасштабної війни була створена лінія екстреної психологічної допомоги. Надання психологічних та юридичних консультацій переведено на режим 24/7.

Крім того, протягом п’яти місяців «Інсайт» працював над судовими справами, де ЛГБТКІ постраждали від дискримінації чи злочинів на ґрунті ненависті (судові та стратегічні судові процеси). Один із позовів подано до Європейського суду з прав людини. В іншому випадку вперше в історії України в тексті вироку з’явився гомофобний мотив нападу.

Крім того, близько 30 000 ЛГБТКІ отримали інформацію про алгоритми дій у різних ситуаціях – зокрема, про можливість одностатевих шлюбів, способи забезпечення цифрової безпеки, необхідні кроки під час війни та можливості отримання допомоги під час війни.

Джерело

Поділись публікацією
Залишити коментарій